Bütün Dişlere İmplant Yapılması

Dişlerin yerini alabilen implantlar günümüz modern diş hekimliğinde sıklıkla kullanılan tedavilerden bir tanesidir. Dişlerin çeşitli nedenler ile eksik olması durumunda diş köprüsü ve diş protezlerine çok iyi bir olmaktadır. Özellikle çok sayıda dişini kaybeden hastalar için implant uygulamaları doğal bişe en yakın sonucu alabildiğimiz estetik ve fonksiyonel tedavi yöntemi olarak sıklıkla uygulanmaktadır. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bütün dişlerini kaybeden hastalar için yapılabilecek implant uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Bütün dişlere implant yapılması gerektiğinde hangi alternatiflerin mevcut olduğunu, fiyat ve performans dengesi ile ilgili bilgileri bulabileceksiniz. Videoda sırası ile tek dişini kaybeden hastalar için, çok sayıda dişini kaybeden hastalar için ve bütün dişlerini kaybeden hastalar için yapılabilecek diş implant tedavileri hakkında bilgiler verdim. 4. dakikadan sonra bütün dişlerini kaybeden hastalar için yapılabilecek implant tedavileri hakkında bilgileri bulacaksınız. Her çene için kaç implant gerekeceği ve üzerine kaçar adet kaplama uygulanabileceği ile ilgili detaylı bilgiler alacaksınız.

All on 4 tedavisi ile ilgili görüntüler ile birlikte avantaj ve dezavantajları ile ilgili de detaylı bilgiler veren Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Diş Kliniğinde tedaviler yapmaktadır.

Dişler Neden Çekildi?

Uygulanacak tedavide dişlerin hangi sebepler ile çekildiği önem taşır. Çürüyerek çekilen diş ile sallanarak çekilen diş arasında kemik kaybı bakımından önemli farklılıklar vardır. Bildiğimiz gibi implantlar kemik çerisine yerleştirilirler. Kemik dokusunun hacmi ve kalitesi de implant yapılabilirliği ve implant ömrü için önemlidir.

Sallanarak kaybedilen dişler diş eti hastalığı, kemik erimesi ve yaygın enfeksiyonun habercisidir. Bu durum yetersiz ağız bakımı nedeni ile olabildiği gibi kalıtsal nedenlere de bağlı olmaktadır. Dişlerin sallanması öncesinde diş eti kanaması, diş eti çekilmesi gibi önemli belirtiler görülür. Zamanında müdahale edilmediğinde ilerleyen diş eti hastalığı gelen sağılığı da olumsuz etkileyecek ve diş çevresindeki kemikte kayıplara da neden olacaktır.

Dişler genel sağlık ile ilgili pek çok hastalığın belirleyicisidir. Diş eti iltihabından başlayarak bütün vücudu etkileyen iltihap sorunu olması hiç istenmeyen durumların başında gelir. Temel ağız bakımının yapılması ve diş hekimi ziyaretleri bütün sorunların tespit edilmesi ve tedavisi için gereklidir. Şekerli ve asitli yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Ağız bakımı sayfasından konu ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Estetik Sonuçlar İçin

Diş hekimlerinde son 20 yıldır ağrısız ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Son 5 yıldır da dişlerim nasıl daha güzel olur diye diş hekimine yapılan müracaatların arttığını gözlemlemekteyiz. Bir hasta diş hekimine gittiğinde sadece diş çürüğü değil, diş eti sağlığı ve estetiği bakımından da değerlendirilir.

Diş estetiğinde gelinen noktada artık tedavilerin başlangıcında işlemlerin bitmiş durumu ile ilgili durumları hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Mock up adı verdiğimiz teknikte kendi dişlerinin en yüksek estetik sonucun en az diş kesimi ile elde edilebilmesine olanak sağlamaktadır.

Yapılacak tedavilerin sonrasında uzun ömürlü ve sağlıklı olması temel hedeftir.